1998 yılında, Bakırköy ilçesinde eğitime başlamış olan kurumumuz; o günden bugüne samimi ve amatör ruhunu kaybetmeden, aynı zamanda sanatsal ve akademik açıdan gelişerek eğitim anlayışını oluşturmuştur.
     

Konservatuar bale bölümü mezunu, pedagojik formasyonu olan, çocuklara sevgi ve anlayışla yaklaşan deneyimli öğretmenlerimizle akademik eğitim sürecinin yanı sıra, sanat bilinci olan, müziksel ve ritmik duyumu gelişmiş çağdaş bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
       

Eğitimimiz, 3,5 yaş grubu çocuklarımız için baleye hazırlık olan yuva sınıfı ile başlamaktadır. 7 yaş ve üzeri için ise akademik süreç başlamış olup, her eğitim yılı sonunda sınıf geçme sınavı uygulanmakta, geçmişte bale eğitimi almış öğrenciler de seviye tespit sınavıyla ara sınıflara yerleştirilmektedirler. Eğitim süresi sonunda başarılı öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tasdikli diploma verilmektedir. Diploma almaya hak kazanmış öğrenciler, okullarda ”Usta Öğretici“ olarak bale eğitmenliği yapabilmektedir. Ayrıca mezunlarımızın bazıları ise tanınmış dans topluluklarında halen eğitmen ve dansçı olarak profesyonel çalışmalarını devam ettirmektedir. 

Nilay Bale Kursu, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü'nün iş birliğiyle; uluslararası kabul gören profesyonel bale sistemi “Vaganova Metodu” ile bale eğitimi de vermektedir.

Kurumumuzun vizyonu; birey toplum ilişkisi içinde, sanatla iç içe bir nesil oluşturmak ve bununla beraber akademik süreci de gerçekleştirmektir.