Nilay    Çağlayan

             İstanbul Belediye Konservatuar"ında Madam Olga"nın öğrencisi olarak başladığı Bale Eğitimini başarı ile bitirdi. İTÜ Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümünde Lisans, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü"nde Yüksek Lisans programını tamamladı. Lisans döneminde Pedagoji Eğitimi"de yaparak Pedagojik Farmasyonunu aldı. Bu sürede Netaş Ritmik Jimnastik Klubü.Işık İlkokulu ve Tercüman Koleji"nde senelerce bale öğretmeni olarak çalıştı. İTÜ Devlet Konservatuar Türk Halk Oyunları Bölümünde " Bale" derslerinde uzun yıllar Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1997 yılında faaliyetlerine başlayan ve halen sürdüren; konservatuar mezunlarında oluşan "Golden Horn Ensemble" topluluğunda koreograf ve dansçı olarak Hollanda, Belçika ve Almanya"nın birçok kentinde konserlerde yer aldı. Geleneksel Türk Müziğinin ve ona bağlı özgün koreografilerin sergilendiği bu konserler ve konserlerden birinin Berlin Filarmoni sahnesinde sunulması bir ilkti. Bale ve Halk Oyunları birikimi; Türk Müziği-Bale, Halk Oyunları sentezini yaratmakta büyük katkı sağladı. Halen Nilay Bale Okulunda Bale dersleri vermektedir. Uygur Çocuk Tiyatrosu 2012 – 2013 sezonunda “Uğur Böceği Pani ve Muhteşem Serüveni” ve “Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde” oyunlarında dans koreografilerini yaptı. Halen Nilay Bale Okulu’ nda ve İTÜSEM (İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi)’ de bale dersleri vermektedir.

 

            Nilay   Özaydın

               Bale yaşamına 5 yaşında Özel Dilek Bale Kursunda başladı. 1985 yılında mezun olduktan sonra Cem Ertekin’in öngörüsü ile İstanbul Devlet Konservatuarına girdi, bu süreçte Çağdaş Bale Topluluğunda dans etti. 1989 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesine girmiş olup halen aynı kurumda Kadrolu Bale Sanatçısı olarak görev yapmaktadır. Profesyonel bale yaşamında dünyaca ünlü birçok koreograf ve dansçı ile çalışmıştır. Çalıştığı koreograflar arasında: Derek Deane, Youri Vamos, Alfred Rodrigues, Yuri Grigorovich (Bol Shoi Bale Directörü) Mehmet Balkan, Oytun Turfanda, Selçuk Borak, Aysun Aslan vardır. Oynadığı eserler arasında : Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kuğu Gölü, Leyla ile Mecnun, Romeo Juliet, Emrah ile Selvihan, Spartaküs, Don Kişot (Don Quichotte) Niçin!, Hayal Yolcuları, İlişkiler, Coppelio, Çeşmebaşı,Paquita Giselle, La Bayadere, Les Sylphides vardır. Halen Nilay Bale Okulunda bale dersleri vermektedir.

 

   

Sanem Tiryaki  

                

             6 yaşında Netaş Spor Kulübünde Ritmik Jimnastik yapmaya başladı ve lisanslı sporcu oldu.8 sene jimnastikle beraber aynı kulüpte klasik bale eğitimi de aldı.1993 yılında ritmik jimnastiği bırakarak M.E.B Özel Alper Bale Okuluna 2.seviyeden girdi ve 1998 yılında mezun oldu.Mezun olur olmaz M.E.B Özel Nilay Bale Okulunda açılış döneminde 2 sene bale eğitmenliği yaptı.İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuar mezunlarında oluşan "Golden Horn Ensemble" topluluğunda dansçı olarak Hollanda, Belçika ve Almanya"nın birçok kentinde konserlerde yer aldı.Sırasıyla İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Akdeniz Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden mezun oldu.2001 yılında Antalya'da okuduğu sırada Özel İkizler Bale Okulunda bale eğitmenliği yaptı.İstanbul'a döndükten sonra 13 sene sırasıyla Çırağan Sarayı,Grand Tarabya,Fairmont ve Hilton Otellerinde turizm mesleğini yürüttü. 2019 senesinde Özel Neşe Erberk Anaokulunda bale eğitmenliği yapmıştır. Aynı yıl M.E.B Özel Nilay Bale Okulunda kadrolu bale eğitmeni olarak göreve başladı ve halen aynı okulda bale eğitmenliği görevini yürütmektedir.Halen Nilay Bale Okulu'nda ve İTÜSEM (İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ) ' de bale dersleri vermektedir.

 

 

 

           Gülce  Erim

        Bale hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı bale öğrencisi olarak başladı. 2010 yılında öğretmenlerinin öngörüsü ile sınavlara girerek İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tam zamanlı bale öğrencisi olmaya hak kazandı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesinde de çocuk dansçı olarak Fındıkkıran ve Bremen Mızıkacıları eserlerinde görev alan Gülce Erim sakatlık geçirmiş ve bitirme sertifikasını Özlem Güzel Bale Kursundan almış, daha sonra Nilay Bale Kursunda asistanlığa başlamıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde eğitim görmekte olup Nilay Bale Kursunda bale eğitmenliği yapmaktadır.

 

                                                      

    Tuana Talay

Bale eğitimine 5 yaşında Nilay Bale okulunda başladı. Baleye ve dansa olan sevgisini balenin yanında aldığı dans workshoplarıyla geliştirdi. 2018 yılında Nilay Bale'den mezun oldu ve asistanlığa başladı. Aynı yıl Nilay Bale geleneksel yıl sonu resitallerinde hazırladığı koreografiler ile yer aldı. Türkiye ve Ukrayna işbirliği ile düzenlenen Goldenfest etkinliği için Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde  hazırladığı koreografi ile sahne aldı. Asistanlığını tamamladıktan sonra Nilay Bale ailesine jazz öğretmeni olarak katıldı. Halen eğitimine Marmara Üniversitesi İktisat bölümünde devam etmekte.