Nilay    Çağlayan

             İstanbul Belediye Konservatuar"ında Madam Olga"nın öğrencisi olarak başladığı Bale Eğitimini başarı ile bitirdi. İTÜ Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümünde Lisans, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü"nde Yüksek Lisans programını tamamladı. Lisans döneminde Pedagoji Eğitimi"de yaparak Pedagojik Farmasyonunu aldı. Bu sürede Netaş Ritmik Jimnastik Klubü.Işık İlkokulu ve Tercüman Koleji"nde senelerce bale öğretmeni olarak çalıştı. İTÜ Devlet Konservatuar Türk Halk Oyunları Bölümünde " Bale" derslerinde uzun yıllar Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1997 yılında faaliyetlerine başlayan ve halen sürdüren; konservatuar mezunlarında oluşan "Golden Horn Enseble" topluluğunda koreograf ve dansçı olarak Hollanda, Belçika ve Almanya"nın birçok kentinde konserlerde yer aldı. Geleneksel Türk Müziğinin ve ona bağlı özgün koreografilerin sergilendiği bu konserler ve konserlerden birinin Berlin Filarmoni sahnesinde sunulması bir ilkti. Bale ve Halk Oyunları birikimi; Türk Müziği-Bale, Halk Oyunları sentezini yaratmakta büyük katkı sağladı. Halen Nilay Bale Okulunda Bale dersleri vermektedir. Uygur Çocuk Tiyatrosu 2012 – 2013 sezonunda “Uğur Böceği Pani ve Muhteşem Serüveni” ve “Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde” oyunlarında dans koreografilerini yaptı. Halen Nilay Bale Okulu’ nda ve İTÜSEM (İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi)’ de bale dersleri vermektedir.

 

            Nilay   Özaydın

               Bale yaşamına 5 yaşında Özel Dilek Bale Kursunda başladı. 1985 yılında mezun olduktan sonra Cem Ertekin’in öngörüsü ile İstanbul Devlet Konservatuarına girdi, bu süreçte Çağdaş Bale Topluluğunda dans etti. 1989 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesine girmiş olup halen aynı kurumda Kadrolu Bale Sanatçısı olarak görev yapmaktadır. Profesyonel bale yaşamında dünyaca ünlü birçok koreograf ve dansçı ile çalışmıştır. Çalıştığı koreograflar arasında: Derek Deane, Youri Vamos, Alfred Rodrigues, Yuri Grigorovich (Bol Shoi Bale Directörü) Mehmet Balkan, Oytun Turfanda, Selçuk Borak, Aysun Aslan vardır. Oynadığı eserler arasında : Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kuğu Gölü, Leyla ile Mecnun, Romeo Juliet, Emrah ile Selvihan, Spartaküs, Don Kişot (Don Quichotte) Niçin!, Hayal Yolcuları, İlişkiler, Coppelio, Çeşmebaşı,Paquita Giselle, La Bayadere, Les Sylphides vardır. Halen Nilay Bale Okulunda bale dersleri vermektedir.

 

           Çağla  Işıtan  

       Bale eğitimine MEB. Özel Nilay Bale Okulu’nda devam etti, mezuniyetiyle birlikte asistanlığa başladı. Aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Restorasyon Bölümü’nden mezun oldu. Ocak 2014 yılında İstanbul’da düzenlenen Prof. Kalina Bogoeva tarafından aldığı eğitim semineri ile Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Bölümü Vaganova Pedagoji Formasyonu programına devam etti ve yapılan sınavda başarılı olarak sertifika almaya hak kazandı. Bahçeşehir Koleji Ataköy, Yeşilköy, Atakent, Halkalı anaokulları, Artı Bilim Çocuk Akademisi, Gymboree Play&Music, İstanbul Akademi Koleji ve Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulunda eğitmenlik yaptı. Halen MEB. Özel Nilay Bale Okulu'nda bale eğitmenliği görevinin yanı sıra, Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulunda eğitmenliğine devam etmektedir.

 

           Gülce  Erim

        Bale hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı bale öğrencisi olarak başladı. 2010 yılında öğretmenlerinin öngörüsü ile sınavlara girerek İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tam zamanlı bale öğrencisi olmaya hak kazandı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesinde de çocuk dansçı olarak Fındıkkıran ve Bremen Mızıkacıları eserlerinde görev alan Gülce Erim sakatlık geçirmiş ve bitirme sertifikasını Özlem Güzel Bale Kursundan almış, daha sonra Nilay Bale Kursunda asistanlığa başlamıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünde eğitim görmekte olup Nilay Bale Kursunda bale eğitmenliği yapmaktadır.